Jste zde100 let republiky ve fotografiích Nymburka

100 let republiky ve fotografiích Nymburka

ARCHIVÁŘSKÁ SOUTĚŽ

o   a) n e j z a j í m a v ě j š í ,   b) n e j p o u t a v ě j š í,   c) n e j v ý s t i ž n ě j š í  historickou fotografii města Nymburka a života Nymburáků v posledním století. Uzávěrka 30. dubna.

Letní cvičiště Tělocvičné jednoty Sokol Nymburk na Remanenci. Vzniklo v roce 1922 na pozemcích, které byly získány při regulaci Labe. Cvičiště disponovalo velkou venkovní plochou, letní tělocvičnou a plovárnou. Na ploše cvičiště u tělocvičny se nacházela víceúčelová rampa zachycená na naší fotografii.

Nymburským tělovýchovným zařízením prošly tisíce cvičitelů z celé republiky. Po polovině 20. století zde vzniklo středisko pro vrcholový sport, dnes Sportovní centrum Nymburk; archiv Polabského muzea.