Jste zdeČTENÁŘ ROKU 2017 - ČTENÁŘSKÁ BABIČKA

ČTENÁŘ ROKU 2017 - ČTENÁŘSKÁ BABIČKA

BABIČKA je fenomén české literatury a v roce 2017 oceňují české knihovny  právě své nejlepší čtenářské babičky. Podle Boženy Němcové je BABIČKA moudrá, laskavá, starostlivá žena, která nám nejen pomáhá vychovávat děti, ale stává se i rádkyní širokém uokolí. V českých knihovnách známe ale také BABIČKU DRSŇAČKU Davida Walliamse, která ráda hraje scrabble, je mezinárodní lupičkou šperků a má v plánu ukrást dokonce korunovační klenoty! Lowe Shirley popsala ve své knize BABIČKU 21. STOLETÍ jako ženu na vrcholu své kariéry, která žije bohatým společenským životem, sportuje, cestuje a věnuje se svým koníčkům.

NEJLEPŠÍ BABIČKA NYMBURSKÉ KNIHOVNY JE HANA TREJBALOVÁ.
Je velkou čtenářkou knihovny, účastní se většiny akcí knihovny, je pilnou studentkou virtuální univerzity třetího věku, navštěvuje knihovnu se svými vnoučaty a chodí s nimi na většinu dětských akcí. Je aktivní, šmrncovní, milá, vtipná a stále usměvavá dáma s chutí stále se sebevzdělávat. Ve čtvrtek 9. března dostala ocenění z rukou paní ředitelky a našeho vzácného hosta Michaela Žantovského. Podle vnoučat a dcery: My bychom naši babičku nikomu nedali! I my jsme rádi, že ji máme, protože je naprosto skvělá. )