Jste zdeKnihovna v dubnu....

Knihovna v dubnu....


Verze pro tiskSend by email

Výstava

Od 3. do 30. dubna    JARNÍ
výtvarné práce dětí
Dětský domov, Praktická škola, Základní škola a Mateřská škola Nymburk, příspěvková organizace

Besedy, přednášky

6 cest ke zdraví těla a mysli: Vykročte s námi!

úterý
10. dubna  JÓGA: Tradiční nástroj na neduhy moderního bytí
17 hodin    
Tomáš Walter, lektor jógy

Vstupné na jednotlivé přednášky 40 Kč

pondělí
16. dubna            Srdeční mozek aneb Co nám věda říká o srdci jako
18 hodin              zdroji emocí
 PhDr. Lenka Čadová, psycholog a HeartMath certifikovaný odborník
Kdo z nás nikdy neslyšel o starém pánovi ze sousedství, který zemřel několik měsíců po své ženě? Nebo o pratetě, která zesnula brzy po ztrátě syna? Lidově se říká, že jim to „zlomilo srdce“. Dlouho lékařská věda takové řetězení nešťastných událostí přehlížela a považovala ho za pouhou shodu náhod. Až v posledních dvaceti letech se kardiologové a psychiatři začali nad těmito kuriózními shodami zamýšlet. Objevili, že stres je při srdečních nemocech rizikovější faktor než kouření. Také došli k závěru, že depresívní stav po infarktu signalizuje pacientovu smrt do půl roku mnohem jasněji než jakákoli metoda měření srdečních funkcí. Jestliže emoční mozek nefunguje, jak má, srdce trpí, a nakonec se vyčerpá.Nicméně nejpodivuhodnější je zjištění, že to platí i opačně. Rovnováha v srdci ovlivňuje mozek. Někteří kardiologové a neurologové jdou dokonce tak daleko, že hovoří o nedělitelném „systému srdce-mozek“. Vstupné 30 Kč.

úterý
24. dubna                Debata s Erikem Taberym
17 hodin                  místo konání: Obecní dům v Nymburce

Setkání s šéfredaktorem týdeníku Respekt Erikem Taberym nad jeho poslední knihou Opuštěná společnost. Diskuze na aktuální témata, která hýbou mediálním prostorem, společností a světem.
Erik Tabery je významný český novinář, držitel několika novinářských ocenění a autor knih Opuštěná společnost - Česká cesta od Masaryka po Babiše, Vládneme, nerušit - Opoziční smlouva a její dědictví nebo Hledá se prezident - Zákulisí voleb hlavy státu. Moderuje Matěj Prášil, student Politologie a mezinárodních vztahů na UK v Praze a zaměstnanec Charity ČR. V minulosti pracoval pro Demamgog.cz, byl také na stáži v redakci časopisu Respekt. Vstupné 50 Kč.

Knihovna dětem

pondělí
16. dubna Knihohrátky - Ptáčata

10 hod.         V rámci celostátního projektu S knížkou do života aneb Bookstart začíná knihovna s klubem. Pro děti od 2 do 6 let a jejich rodiče. Hlavní náplní je práce s knihou. Z knih si čteme, vyprávíme si, malujeme a vyrábíme. Občas taky tancujeme, zpíváme, hrajeme, někdy trochu vaříme. To je smysluplně trávený čas na krásném místě mezi spoustou knih!  Ukažme dětem, že číst je zábava. Tentokrát si budeme číst a povídat o ptáčcích. Zveme všechny malé i velké knihomoly. Každý nový dětský člen klubu dostane průkazku do knihovny zdarma.
 


 

 

 

 

 

Kontakt

Městská knihovna Nymburk
Palackého tř. 1749
Nymburk 288 02

tel. fax: 325 512 723

E-mailové adresy

Otevírací doba

120 let knihovny

MAPA

Virtuální prohlídka

Napište nám

Facebook

Wifi