Jste zdeRozhovor s Janou Kubovou

Rozhovor s Janou Kubovou

V Nymburském deníku č. 35 z 10. února 2018 byl otištěn článek Zuzany Pelantové Bohumil Hrabal místo sebe poslal na výstavu sousedarozhovor s Janou Kubovou nejen o Kersku.

Letovisko, přírodní park, lesní městečko či lesní chatová osada, taková přízviska obdržela během své historie obec Kersko, která je známá především z Hrabalových Slavností sněženek. Legendární aleje, zahradníky Kerska na tenisových kurtech, hospodu Hájenku či romantické chatičky v lese si vybaví téměř každý milovník režiséra Menzela a spisovatele Hrabala. Kersko je ale dnes již velmi různorodé území, kde jsou milionářské haciendy vedle malých rekreačních chatiček. Kulturním centrem oblasti se stal Lesní ateliér Kuba, který v Kersku funguje už 25 let. O tom, jak se v Kersku žije a co se tam za 25 let změnilo, vypráví spolumajitelka ateliéru a zastupitelka obce Jana Kubová.